Czas odnowy…

czyli czas odnowy w Nysie…

Zakopane, 12 września A.D. 2007

    Myślę, że tym, którzy wspierali mnie w czasie tych dni należy się kilka słów o tym ważnym czasie jakie są rekolekcje, jeśli więc drogi Czytelniku modliłeś się za mnie w tych rekolekcyjnych dniach to zapraszam Cię do przeczytania tych kilku słów…

    W zabieganej codzienności czas rekolekcyjny to poza duchowym wymiarem, ma zawsze też wymiar psychicznego i fizycznego odprężenia i w dużym wymiarze zrealizowało się też to w tych wrześniowych nyskich dniach…

    Ale wymiar duchowy oczywiście wiedzie prym i tu też wiódł. Padło jak zawsze wiele słów. Dobrze, że prowadził je nasz współbrat znający dobrze naszą rzeczywistość więc te słowa były bardziej trafione.

Każdemu dniowi towarzyszyła inna ikona dnia (te zobaczycie na końcu notatki). Wyznaczała ona niczym latarnia tematykę dnia.

    Rekolekcje uświadomiły mi na nowo tajemnicę krzyża, że aby przemieniać rzeczywistość w sposób duchowy konieczna jest ofiara serca, słowa i czyny same nie wystarczą, jak nie wystarczyły w przypadku dzieła Jezusowego, w którym przecież dane jest i mi uczestniczyć.

    Przypomnienie o tajemnicy krzyża były dobrym przygotowaniem do przyjęcia krzyża misyjnego, które miało miejsce na drugi dzień po moim odnowieniu ślubów, aby nie było tylko zewnętrzym obrzędem ale było głęboko przeniknięte pragnieniem zrozumieniem i przylgnięciem do Chrystusowego krzyża na, którym stale gładzone są moje grzechy i grzechy całego świata.

    Szczególnie w czasie odnowienia ślubów czułem obecność tak wielu bliskich osób i ich modlitwę, więc postanowiłem kilka słów napisać jako wdzięczność Wam towarzyszącym mi w tym czasie.

Niech Pan Wam wynagrodzi!

?Z Chrystusem umarłem ukrzyżowany. Żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus. A jeśli, żyję teraz na świecie, to żyję dzięki wierze w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie”

[Ga 2, 19b – 20]

 

Oto ikony tego czasu:

Dzień 1 – Jezus ze Zwieniogrodu

Dzień 2 – Zmartwychwstały z Chenacolo

Dzień 3 – Trójca Święta Rublowa

Dzień 4 – Pneumatofora

Dzień 5 – Święty Jerzy na koniu

 

Odnowienie ślubów…

Oto mój krzyż posłania…

Posłanie…

 

…możesz obejrzeć ten obrzęd:

 

 

(662)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *