Usta dzieci i niemowląt?

usta_dzieci
Pozbieranych kilka myśli i wspomnień z Tygodnia Misyjnego 2009, a wklikanych kolejny raz w pociągu powrotnym na Warmię…

?O Panie, nasz Boże,
jak przedziwne Twe imię po wszystkiej ziemi!

Tyś swój majestat wyniósł nad niebiosa.
Sprawiłeś, że usta dzieci i niemowląt oddają Ci chwałę,
na przekór Twym przeciwnikom,
aby poskromić nieprzyjaciela i wroga.?

usta_dzieci_1Chyba ten wers z psalmu 8 wydaje mi się najbardziej adekwatny, kiedy myślę o zakończonym dopiero co Tygodniu Misyjnym, który dane mi było przeżywać w Gołkowicach Górnych koło Starego Sącza.

Pojechałem tam na zaproszenie siostry Anny Marii, Karmelitanki Dzieciątka Jezus, która jest moją rodaczką parafialną, czyli pochodzimy z tej samej dębickiej parafii :) .  I to właśnie na zaproszenie tamtejszej wspólnoty sióstr i lokalnego proboszcza udaliśmy się tam wraz Łukaszem, jednym z moich młodszych współbraci w SVD.

Teren był mi już znany, ponieważ 3 lata temu, przed wylotem do Irlandii byłem tam również na Tygodniu Misyjnym.

usta_dzieci_2Już pierwsze ustalenia odnośnie Tygodnia Misyjnego pokazały, że ten tegoroczny będzie mocno dziecięcy, mimo, że ja preferuję generalnie bycie z młodzieżą niż dziećmi, bo lubię ich pytania życiowe, patrzenie na świat, niezgodę na zastaną rzeczywistość a także radość i spotan ;) Wiem, że zabrzmiało to jakbym był już starym dziadkiem, ale do młodzieży to już coraz mniej się zaliczam, czuję to w sobie.

Ale jednak tym razem bardzo się ucieszyłem, że czeka mnie taki dziecięcy czas. Chyba jakoś Pan mnie do tego przygotowywał, bo ostatnio rozczytuję się w książkach Daniela Ange ? ?Misja ? by miłość była kochana?, oraz ?Święci na trzecie tysiąclecie? w których on bardzo mocno podkreśla, że za bardzo w Kościele lekceważymy moc dziecięcej modlitwy a także zdolność przenikania Serca Boga jakie posiada dziecko? Przecież i my je mieliśmy, aż nie uwikłaliśmy się poplątane układy tego świata bądź dopóki ktoś nie poranił w różny sposób naszego serca i utrudnił nam przyjmowanie miłości Boga.

Mówił więc do mnie Bóg w tym czasie apostolskim głównie przez dzieci. Cieszę się z tego. Choć wejście w świat dziecka nie przychodzi mi łatwo, czułem jak jakoś Duch Święty pomaga mi wejść w tę rolę pokazywania świata i potrzeby mówienia innym o Panu Jezusie prostym sercom dzieci. Jakaś refleksja czy zamyślenie nad dziećmi z którymi pracowałem spotęgował film na jaki wybrałem się u początków Tygodnia Misyjnego, mówiący o brutalnie zeszpeconej i odartej z miłości, piękna i uczuć rzeczywistości polskich nastolatków ? film świeży, i na nieszczęście ? wcale wiele nie przejaskrawiający realiów.

usta_dzieci3

Patrząc więc na spotykane w szkołach i przedszkolu dzieci, myślałem sobie o walce jaką o ich serca podejmie świat i zły duch?

Tym bardziej chyba trzeba nam wysilić się aby w modlitwie o te dzieci walczyć? Są przecież ulubionym miejscem spoczywania Bożego Ducha? A moc ich modlitwy jest naprawdę bardzo duża, bo ufają bezgranicznie?

Tak napełniony dziecięcym czasem, wracam na północ do swojej codzienności. A piszę jak ostatnio z pociągu, bo niestety w zabieganym czasie codziennego dnia, trudno się zebrać i poukładać parę myśli w słowa.

podpis_art

Do następnej kartki!

Zapraszam do galerii zdjęć

(43)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *