Powrót do źródeł

ico

Dzisiejsze pierwsze czytanie z Proroka Izajasza ze słowami „rozerwij kajdany zła” przypomina mi dawny utwór grupy Izaish, którego twórczość z reguły słucham w Wielkim Poście.
 
Tak się składa, że założyciel Izaiasha Wojtek Kowalski SJ był 10 lat temu w Dublinie na studiach i praktyce diakońskiej, w ten sposób nasze drogi się skrzyżowały. Zaowocowało to dwiema godzinnymi rozmowami muzycznymi. Jedna była właśnie o Izaishu i tę godzinę rozmowy i muzy podaję Wam na dobranoc a to dobrze się składa, że to dziś. Ja bowiem za chwilę jadę na spotkanie Diakonii Modlitwy, które właśnie będzie w tym kościele jezuitów na Gardiner Street w Dublinie. Nie było mnie tam od bardzo dawna i dla mnie będzie to swoisty „Powrót do Źródeł” :)
 
W tym miesiącu nie będzie mojej audycji w radiu więc tę zostawiam w ramach nagrody pocieszenia :)


 

 

Według Izaisha pierwotne pragnienia duszy prowadzą do spotkania z Bogiem.
I o tym śpiewał. Napisałem w czasie przeszłym, gdyż ta formacja już nie istnieje a jedynie co pozostało to nagrania bardzo cenne zresztą.

Z Wojtkiem Kowalskim jezuitą spotkaliśmy się w Irlandii w 2009 roku. On był wtedy diakonem a ja studiowałem media w czasie mojej formacji werbistowskiej. Z tej naszej znajomości powstały dwa muzyczne wywiady rzeki. Dziś prezentuję pierwszy. Porozmawialiśmy o formacji Izaiash, która grała bardzo specyficzny gatunek muzyczny, teoretycznie można byłoby to zakwalifikować jako reggae. Ale jak sami posłuchacie, muzyka ta nie da rady zakwalifikować tak prosto. Natomiast przesłanie bardzo głębokie i dotykające serca, mimo upływu lat wciąż przemawiające:

(890)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *