🎶 🎶 🎶 🎶 🎶 🎶 Muza na dobranoc 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 W czasie kiedy…

🎶 🎶 🎶 🎶 🎶 🎶 Muza na dobranoc 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥

W czasie kiedy decydujemy się głosić Ewangelię, nie musimy się bać czy ktoś się znajdzie. Duch Święty będzie przysyłał nam osoby i tworzył sytuacje. Konieczna jest tylko nasza decyzja wyjścia.

Wiedziałem że jadąc do Edynburga wydarzy się więcej niż spotkania w kościele. Czas ewangelizacji aranżowany jest przez Ducha.

Dziś wracając ze spaceru znad zatoki taką okoliczność stworzył Pan,że spędziłem sporo czasu na rozmowie i składaniu świadectwa wobec świadków Jehowy. W rozmowie o naturze Jezusa i Jego misji przywołałem fakt, którego wszystkie grupy powołujące się na Pismo a mające wykluczającą w tożsamość nie widzą.

"Jezus ma umrzeć za naród, i nie tylko za naród, ale także po to, by rozproszone dzieci Boże zgromadzić w jedno " J 11,14

Stąd głoszenie Ewangelii i pragnienie jedności są nierozerwalnie połączone.

A na początek wejścia w czas głoszenia w Edynburgu, dawny hymn w świeżym wykonaniu przy okazji niedawnego wejścia do kin Jesus Revolution, i dlatego obrazowany jest scenami z filmu, który mówi przebudzeniu w Kalifornii pod koniec lat 60'.

Pieśń oczywiście jest znana większości z Was w języku polskim. Tu wykonana dostojnej tonacji przez Michael W. Smith. Autorem był ówczesny ksiądz katolicki, któremu brakowało odpowiedniej pieśni na spotkania ekumeniczne w Chicago. Napisał pieśń łączącą pokolenia chrześcijan.

← Wróć do biblioteki